Megyei első hely és további szép eredmények a Zrínyi Ilona matematika versenyen

Február 15-én került megrendezésre a XXX. Zrínyi Ilona matematika verseny megyei fordulója, melyen iskolánk 66 tanulója vett részt.

A díjkiosztó ünnepségre március 2-án került sor, amelyre iskolánkból 2 tanuló kapott meghívást: Bálint Kata 10.a osztályból (Felkészítő tanár: Nagyné Dúl Gyöngyi) és Kasza Máté az 5.g-ből (Felkészítő tanár: Gyenes Magdolna).

Nagy örömmel vettük tudomásul, hogy Bálint Kata megyei 1. helyezést ért el, így képviselheti megyénket áprilisban az országos döntőn, Szombathelyen. Kasza Máté 19. helyen végzett.

Mivel évfolyamonként több száz induló is volt, így azon tanulók nevét szeretnénk megemlíteni, akik az első 100 helyezett között szerepeltek:

4. évfolyam: Bernáth Etele 70.

5. évfolyam: Kasza Máté 19., Zsurbej Dzsenifer 47., Rácz Barnabás 49., Szombati Málna 74., Parragh Péter 91.

6. évfolyam: Zsíros Ferenc Henrik 36., Szabó Flóra 45., Győgyei Tamás 78., Szabó Ádám 100.
8. évfolyam: Fazekas Jolán 41., Czigler Bálint 44., Józan Hanna 52.
9. évfolyam: Tóth Viktória 45.
10. évfolyam: Bálint Kata 1., Tóth Levente 22., Várkonyi Viktória 35.
11. évfolyam: Mészáros Péter 30.
12. évfolyam: Vendégh Réka 30., Sinka Cintia 41.

A versenyen értékelik a csapatokat is, ennek lényege, hogy minden iskola minden évfolyamán kiszámítják az első három legjobb eredményt elért tanuló összpontszámát és ezek alapján is rangsort állítanak fel az iskolák között.

6. helyen végzett az 5. osztályosok csapata: Kasza Máté, Zsurbej Dzsenifer, Rácz Barnabás

9. helyezett lett a 6. évfolyamosok csapata: Zsíros Ferenc Henrik, Szabó Flóra, Győgyei Tamás

9. helyezett lett a 8. évfolyamosok csapata: Fazekas Jolán, Czigler Bálint, Józan Hanna

3. helyezett lett a 10. évfolyamosok csapata: Bálint Kata, Tóth Levente, Várkonyi Viktória 6. helyezett lett a 11. évfolyamosok csapata: Mészáros Péter, Pammer Kristóf, Bődi Magyar

8. helyezett lett a 12. évfolyamosok csapata: Vendégh Réka, Sinka Cintia, Gerse Péter,